ZABIEGI

GIMNASTYKA W BASENIE

Grupowa forma ćwiczeń ogólnie usprawniających, wykorzystujących rozluźniające i odciążające właściwości wody. Wskazana przy dolegliwościach bólowych o różnym podłożu, ograniczeniach ruchomości, osłabieniu mięśni, niestabilności stawowej, zaburzeniach koordynacji i chodu.

 

ZABIEGI

TENS

Prądy TENS`a wykorzystywane są w selektywnej stymulacji przeciwbólowej, w leczeniu źle gojących się ran, do stymulacji zrostu kostnego po złamaniach, a także do stymulacji mięśni.

 

ZABIEGI

INTERDYN

Zabieg fizykalny, wykorzystujący lecznicze działanie prądu średniej częstotliwości. Możemy dzięki niemu uzyskać zmniejszenie bólu, przekrwienie tkanek, rozluźnienie lub zwiększenie napięcia mięsni. Stosowane m.in. w bólach reumatycznych, zwyrodnieniach stawów obwodowych i kręgosłupa.

 

ZABIEGI

BOROWINA

Zabieg miejscowy wykorzystywany w celach leczniczych w postaci okładów pewnego rodzaju torf o specyficznych właściwościach fizykochemicznych. Przydatna przy dolegliwościach reumatycznych, ograniczeniach ruchomości (w celu rozluźnienia tkanek), zaburzeniach trofiki..

 

ZABIEGI

KAPIEL PEREŁKOWO-OZONOWA

Kąpiel w której przez specjalną matę doprowadza się powietrze wzbogacone cząsteczkami ozonu. Celem zabiegu jest masowanie ciała zanurzonego w wodzie olbrzymią ilością pęcherzyków powietrza.

 

ZABIEGI

BIOPTRON

Pod wpływem światła spolaryzowanego wzrasta aktywność energetyczna błony komórkowej, ulegają pobudzeniu procesy regeneracyjne, zwiększa się absorpcja tlenu w tkankach. Ponadto światło spolaryzowane wywiera bezpośredni wpływ na zakończenia nerwowe, a także na cały układ nerwowy, powodując w ten sposób korzystne zmiany w całym organizmie. Wskazany przy trudno gojących się ranach i owrzodzeniach, różnego rodzaju infekcjach i alergiach.

 

ZABIEGI

JONOFOREZA

Zabieg fizykalny wykorzystujący prąd stały do miejscowego wprowadzenia jonów określonego leku dobranego do określonego schorzenia.

 

ZABIEGI

DIADYNAMIK

Zabieg polegający na zastosowaniu prądów małej częstotliwości, w postaci prądów impulsowych. W zabiegu wykorzystuje się szereg ich leczniczych właściwości
zmniejszenie napięcia mięśniowego, złagodzenie bólu, miejscowe przekrwienie tkanek.

 

ZABIEGI

SOLLUX

Zabieg światło i ciepło leczniczy, z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego IR, którego działanie polega na przekrwieniu i rozluźnieniu tkanek, przyspieszeniu procesów regeneracji, zmniejszeniu odczuwanego bólu wskazany przy zespołach bólowych narządów ruchu różnego pochodzenia jako przygotowanie do innych zabiegów (masaż, ćwiczenia ruchowe)

 

ZABIEGI

KRIOTERAPIA

Miejscowe schładzanie zmienionych chorobowo okolic ciała za pomocą powietrza (temperatura ok. -40°C ) mające na celu uśmierzenie bólu, obniżenie aktywności procesu zapalnego, obniżenie napięcia mięśni, zmniejszenie obrzęków, poprawę stanu klinicznego i funkcjonalnego polegającą na zwiększeniu zakresu ruchomości chłodzonych stawów i wzroście siły mięśniowej, skrócenie czasu leczenia kontuzji.

 

ZABIEGI

MASAŻ

Terapia oparta na dobroczynnych właściwościach dotyku,. łagodzi stres, ból, wspomaga układ odpornościowy, likwiduje niepokój i lęk, przyspiesza proces leczenia po urazach. Masaż dzielimy na obszar podejmowanego zabiegu, czas trwania, jego silę, i rodzaj substancji poślizgowej. Wyróżniamy: masaż punktowy, częściowy (kręgosłup, kończyny dolne itp.), całościowy (długobodźcowy, relaksacyjny).
Do specyficznych odmian masażu należą: masaż podwodny i pneumatyczny.

 

ZABIEGI

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Wykonywany specjalnym aparatem sekwencyjny masaż uciskowy, który spręża powietrze wpompowywane do rękawów wg określonego systemu. Wytwarzane w ten sposób delikatne, rytmiczne fale uciskowe, rozpoczynające się od palców stóp, w ciągu kilku sekund przepływają przez udo, pośladki, aż do bioder. Zabieg ten posiada wielkie zastosowanie w rehabilitacji, odchudzaniu oraz zwalczaniu cellulitu.

TOP